DJI Mavic 3

Multispectral

Nový štandard pre prenosné multispektrálne drony
Navrhnutý predovšetkým pre presné poľnohospodárstvo a monitorovanie životného prostredia. Je vybavený multispektrálnym zobrazovacím systémom, ktorý rýchlo zachytáva informácie o raste plodín na dosiahnutie efektívnejšej produkcie. Mavic 3M obsahuje modul RTK, ktorý umožňuje polohovanie na úrovni centimetrov.

DJI Mavic 3 Multispectral

Nový štandard pre prenosné multispektrálne drony
Navrhnutý predovšetkým pre presné poľnohospodárstvo a monitorovanie životného prostredia. Je vybavený multispektrálnym zobrazovacím systémom, ktorý rýchlo zachytáva informácie o raste plodín na dosiahnutie efektívnejšej produkcie. Mavic 3M obsahuje modul RTK, ktorý umožňuje polohovanie na úrovni centimetrov.

Mavic 3 Multispectral je vysoko prenosný dron: Jeho skladací dizajn a hmotnosť 951 g znamená, že ho možno prenášať v taške, aby mohli farmári vykonávať operácie kedykoľvek. S letovou výdržou až 43 minút dokáže dokončiť prieskumné a mapovacie operácie oblasti s rozlohou až 2 km² v jednom lete.

Fotoaparáty
Mavic 3M

DJI Mavic 3M má novo vylepšený zobrazovací systém s jednou 20MP RGB kamerou a štyrmi 5MP multispektrálnymi kamerami. To umožňuje aplikácie, ako sú vysoko presné letecké prieskumy, monitorovanie rastu plodín a prieskumy prírodných zdrojov.

Multispektrálne kamery

Mavic 3M má štyri 5MP multispektrálne kamery. Mavic 3M je v skutočnosti najmenšia 4-pásmová multispektrálna dronová kamera na svete.

Jeho vstavané pole kamier kombinuje zelené, červené, červené okraje a infračervené senzory. Blízke infračervené žiarenie: 860 nm ± 26 nm Červená: 650 nm ± 16 nm Červený okraj: 730 nm ± 16 nm Zelená: 560 nm ± 16 nm Tieto senzory podporujú vegetačné indexy NDVI, GNDVI a NDRE, aby poskytli farmárom dôležité informácie.

NDVI

Umožňuje odhaliť rastliny v strese, rozlišovať medzi plodinami a určiť, v ktorej fáze sa nachádzajú vo svojom rastovom cykle.

NDRE

Poskytuje prehľad o obsahu chlorofylu v listoch.

GNDVI

Užitočné na odhad fotosyntetickej aktivity, ako aj obsahu vody a dusíka v poraste rastlín.

RGB kamera

Okrem multispektrálnych schopností má Mavic 3M aj vizuálnu kameru, ktorá podporuje poľnohospodárstvo a pracovné postupy mapovania. To obsahuje: 20MP širokouhlý fotoaparát; 4/3 CMOS s mechanickou uzávierkou (najvyššia rýchlosť mechanickej uzávierky 1/2000 s) 0,7 sekundové intervalové snímanie – vysokorýchlostné sériové snímanie pri použití RGB kamery Veľká veľkosť pixelov: 3,3 μm pixelov. Vylepšený softvér pri slabom osvetlení - s týmito kľúčovými funkciami je Mavic 3M navrhnutý pre rýchle letecké prieskumy a kvalitu dát. Tieto špecifikácie kamery spolu s maximálnou dobou letu dronu 43 minút znamenajú, že Mavic 3M dokáže zachytiť dáta na ploche až 2 km2 v jednom lete.

Senzor slnečného svetla

Mavic 3M má zabudovaný snímač slnečného svetla, ktorý zachytáva slnečné žiarenie a zaznamenáva ho do obrazového súboru, čo umožňuje svetelnú kompenzáciu obrazových údajov počas 2D rekonštrukcie. Výsledkom sú presnejšie výsledky NDVI, ako aj zlepšená presnosť a konzistentnosť údajov získaných v priebehu času.

Vylepšené bezpečnostné funkcie

Mavic 3M má pokročilú sadu bezpečnostných funkcií.

Advanced Pilot Assistance System (APAS 5.0)

Najmodernejšie snímanie prekážok a navigácia. Údaje zo šiestich snímačov videnia a dvoch širokouhlých snímačov sa vyhodnocujú v reálnom čase, aby sa zistili prekážky v každom smere a pri použití režimu Vyhýbanie sa podľa toho zmenili trasu letu.

Pokročilý návrat domov

Táto inteligentná funkcia optimalizuje vašu letovú dráhu, aby sa šetrila batéria a aby sa vaše lietadlo dostalo bezpečne domov jediným stlačením tlačidla.

O3 Enterprise Transmission

Mavic 3M prichádza s prenosovou technológiou O3 Enterprise od DJI. Nastavuje štandard pre stabilitu videa a riadenia a poskytuje spoľahlivé spojenie medzi pilotom a lietadlom. Mavic 3M má dosah prenosu 8 km (CE).

AirSense

Vstavaný systém AirSense poskytuje včasné varovanie pred blízkymi lietadlami s posádkou, ktoré vysielajú signály ADS-B.

Inteligentné sledovanie terénu

Mavic 3M ponúka sledovanie terénu, ktoré vám pomáha udržiavať rovnomernú nadmorskú výšku, keď letíte prieskumnou misiou v rôznych terénoch.

Plynulým prispôsobením podľa terénu môžete zabezpečiť integritu svojich údajov počas ich zhromažďovania bez toho, aby ste museli brať do úvahy akékoľvek rozdiely v následnom spracovaní. V situáciách, keď ste pred letom nemohli importovať DSM alebo údaje o miestnej nadmorskej výške, môžu senzory Mavic 3M na predchádzanie zrážkam prevziať kontrolu tým, že zistia zem pod a automaticky podľa toho upravia výšku letu.

Inteligentný terénny prieskum

Mavic 3M môže vykonávať automatické vyhľadávanie v teréne.

Obrázky terénnych prieskumníkov je možné nahrať na platformu DJI SmartFarm v reálnom čase prostredníctvom siete 4G. Dokáže včas nájsť abnormality, ako sú nedostatky pri vzchádzaní, tlak burín alebo poliehanie.

Iné drony